Znak a vlajka regionu Rostov

Anonim

Každý subjekt Ruské federace má svou vlastní historii, která se odráží v její sémantice. Erb a vlajka Rostovska - co to je? A co to má smysl? O hlavních postavách této oblasti a bude diskutováno v tomto článku.

Stručně o Rostovské oblasti

Administrativní jednotka nazvaná "Rostovský kraj" byla vytvořena v roce 1937. Nachází se v extrémně jihozápadní části naší vlasti. Hlavním městem regionu je slavné město Rostov na Donu.

Reliéf regionu je plochý s průměrnou výškou 150-200 metrů. Území je hustě členité trámy a roklí, které v některých místech vytvářejí nádherné krajiny! Hydrografickou mřížku regionu reprezentuje největší evropská řeka Don, stejně jako její největší přítoky - mnohoch a Severský dar. V regionu se nachází obrovské umělé jezero - vodní nádrž Tsimlyanskoe. Na západě má region přístup k nejhladšímu moři planety - Azovskému moři.

Image

Území Rostovské oblasti se vyznačuje klasickým mírným kontinentálním podnebím s horkými, suchými léty a studenými zimami s častými silnými mrazy. Srážky za rok mírně klesají (300-500 mm), většina z nich v letní sezóně.

Zvláštním symbolem Rostovské oblasti je step. Je zde jen velmi málo lesů, tvoří asi 2, 8% celkového území.

V regionu Rostov žije 4, 3 milionu lidí. Mimochodem, je to víc než v mnoha evropských zemích. Tento region je nadnárodní a multikulturní. Tady můžete slyšet jak ruské, tak ukrajinské nebo arménské. Více než sto různých národností žije na této krásné zemi v míru.

Podívejme se nyní na hlavní symboly tohoto regionu. Erb, vlajka Rostovské oblasti - co to je? A jaký je jejich příběh?

Znak Rostovské oblasti

Zvažte nejprve erb Rostovské oblasti. Je reprezentován tradičním heraldickým štítem. Na něm, na modrém pozadí, zobrazuje stříbrný sloupek s červenou hradní zdí, skládající se ze tří věží a pod ním zlatý pšeničný klášter. Po stranách vzhledem k pilíři jsou historické Don Kleynods (křížově): pernach, bobyho ocas, přeslička (na levé straně) a palcát, rybí jáma a přeslička (na pravé straně).

Image

Štít chrání shora dvouhlavý orel v černém s třemi ruskými královskými korunami zdobenými modrými stuhami. Za křídly orla lze vidět také vlajkové vlajky regionu.

Tento nádherný erb byl navržen Alexejem Kurmanovským a schválen v roce 1996. Základem byl historický erb Velké armády.

Vlajka Rostovska

Druhý symbol regionu, jak jste si již všimli, je také přítomen na oficiálním znaku regionu.

Vlajka Rostovské oblasti (můžete vidět fotografii níže) byla "narozena" již v květnu 1918. Oficiálně byl schválen 28. října 1996 spolu s erbem.

Image

Vlajka Rostovské oblasti byla navržena atamanem Velké Donovy armády. Má tradiční obdélníkový tvar (dva až tři poměr stran) a skládá se ze tří vodorovných pruhů a jedné vertikální - bílé (vlevo). Horní pruh vlajky je modrý, prostřední žlutý a spodní červený. Všechny vodorovné pruhy vlajky mají stejnou velikost.

Svislý bílý pruh vlevo, na sloupu vlajky, byl přidán již v naší době, v roce 1996. Zabírá 20 procent celé šířky látky.

Sémantika barev vlajky Rostovska

Co symbolizují barvy nápisu regionu? Jaký je význam vlajky Rostovska?

Význam barev tohoto symbolu spočívá v identifikaci těch národů, kteří od samého počátku osídlili tyto pozemky v blízkosti Donu. Modrý pruh na vlajce tak symbolizuje Don Cossacks, žlutou - Kalmyky a červenou - Rusové. Barvy vlajky v komplexu tak symbolizují jednotu a porozumění mezi všemi národy žijícími v regionu. Koneckonců, v tuto chvíli existují Ukrajinci, Arméni, Ázerbajdžánci a další národy.

Co ale svislý bílý pruh, který byl přidán k vlajce Rostovska v roce 1996? Ukazuje se, že bílý pruh není ničím jiným než symbolem jednoty Rostovské oblasti s ostatními částmi Ruské federace, které vznikly po pádu SSSR.

Image

Slavné město Rostov: fotografie, vlajky a znak města

Rostov-na-Don je správním centrem regionu, hlavního města v zemi s více než milionem obyvatel (2, 8 milionu, vzhledem k počtu obyvatel v celé Rostovské aglomeraci).

Rostov-na-Don je často nazýván "jižním hlavním městem" Ruska. Jedná se o velmi důležité vědecké, kulturní a průmyslové centrum Ruské federace. Významná je i jeho role v dopravě. Ve skutečnosti Rostov na Donu spojuje Rusko na severu s regionem Kavkaz na jihu. Město na Donu bylo založeno v roce 1749 a má slavnou historii.

Město Rostov má samozřejmě své oficiální symboly: vlajku a znak.

Vlajka města je tkanina tradiční velikosti (2: 3), který je přesně ve středu rozdělený svislou čárou do dvou částí. Levá je modrá a pravá je červená. Modrá barva symbolizuje slávu a čest Rostovitů a červenou barvu - jejich sílu a odvahu, která se mnohonásobně projevila jak na poli různých bitev, tak na poli zemědělských, stejně jako ve zdech městských továren.

Image

Ve středu městské vlajky se nachází štít malého znaku Rostova: vlevo - obranná věž ve dvou úrovních a se zavřenými branami a vpravo - plášť brnění starého bojovníka s přilbou, lukem a kopím. Malý erb je lemován bílou čarou.

Stejný štít je také zobrazen na velkém znaku města. Z vrcholu je korunován velkou královskou korunou a na obou stranách je zdobena zelenou dubovou ratolestí, do které je tkaná stuha červené barvy.

Znak města Rostov byl oficiálně schválen v roce 1996 a vlajka - o dva roky později - v roce 1998.

Na závěr …

Rostovská oblast Ruska je jakýmsi kulturním „mixem“ různých národů a etnických skupin, které se vyvinuly historicky. A všichni tito lidé žijí v míru a v plném porozumění mezi sebou. A je to právě tato funkce, která je začleněna a zobrazena v oficiálních symbolech regionu.

Zajímavé články

Bandar tertutup Ozersk: penduduk, fakta menarik

Pendapatan moneter per kapita penduduk - ciri, pengiraan dan dinamik

Lelaki berbulu: apa yang menarik tentang mereka? Bagaimana untuk merawat tumbuh-tumbuhan pada badan lelaki dan wanita

Kastil di udara, atau awan apa