Co je slavný americký prezident A. Lincoln? Památník ve Washingtonu: popis, historie, informace pro turisty

Anonim

Abraham Lincoln - jeden z nejslavnějších prezidentů Spojených států. Byl to on, kdo vládl státu během občanské války a zvítězil, čímž ukončil práci otroků a legalizoval rovnost a svobodu všech občanů. Dnes, nejen Američané, ale mnoho zástupců jiných národů ví, kdo Lincoln je. 16. prezident Památníku Spojených států amerických je jednou z ikonických památek Washingtonu a bude zajímavý pro každého turistu.

Historie stvoření

Image

Lincoln udělal hodně pro prosperitu jeho země a Američanů. Rozhodnutí udržet si vzpomínku na tuto vynikající politickou postavu bylo učiněno v roce 1867. Začátek výstavby velkolepého komplexu byl však z různých důvodů opakovaně odkládán a odkládán. V roce 1913 bylo místo konečně vybráno pro výstavbu a projekt byl schválen. O rok později byl položen základní kámen. V roce 1922 bylo slavnostně otevřeno. Ceremonie se zúčastnil syn velkého prezidenta - Robert Todd Lincoln. Památník se ukázal být působivý a neuvěřitelně krásný. Dnes je oblíbenou turistickou destinací. Oficiálně ji spravuje služba národního parku.

Popis památek

Image

Autorem projektu je architekt Henry Bacon, který navrhl provedení památníku v tradicích dávných chrámů - s nádhernou kolonádou a dalšími charakteristickými prvky. Pro stavbu této nádherné budovy byl použit vápenec přivezený z Indiany a mramoru, těženého v Coloradu. Fasáda budovy je obklopena 36 sloupy - to je kolik států bylo sjednoceno do dne, kdy Lincoln zemřel. Památník není jen známkou vzpomínky na vynikajícího politika, ale také symbolem rovnosti všech představitelů amerického národa a občanské svobody. Na stěnách budovy si můžete přečíst jména 48 států Ameriky (mnoho z nich bylo v době dokončení). Později se objevily další dva: Havaj a Aljaška - poslední státy, které se připojily, takže jsou zmíněny na samostatné tabulce.

Socha velkého prezidenta

Image

Pozornost si zaslouží nejen vzhled památníku. Uvnitř je obrovská socha Lincolna. Výška sochy je 5, 79 m, celková hmotnost je 175 tun. Prezident je zobrazen v postoji k sezení v pohodlném křesle. Jeho tvář je přitahována k Capitol a Washington Monument. Různé městské legendy interpretují tento rys sochařské kompozice různými způsoby. Nicméně, nejběžnější verze je to Lincoln klidně a zamyšleně zvažuje tyto stavby, bez vyjadřovat nějaké živé pocity. Uvnitř památníku jsou také dvě pamětní desky, na jedné z nich byla tisková zpráva vytištěna během slavnostního zahájení a na druhé výzva po bitvě u Gettysburgu. Interiér památníku je zdoben freskami, které odrážejí život a osobní přesvědčení velkého politika.

Zajímavosti a lidové legendy

Podle některých verzí není socha Lincolna snadná. Tvrdí se, že tvář generála Roberta E. Lee, při pohledu na bývalý dům a nyní hřbitov, je vytesána na hlavu prezidenta. Další populární víra je to Lincoln ruce jeho iniciály ve znakovém jazyce. Zástupci Národní parky tuto službu oficiálně popírají. Mezitím sochař, který vytvořil tuto sochu, opravdu znal americký znakový jazyk a mohl snadno dát prezidentovi ruce správnou pozici.

Jak se dostat do Lincolnova památníku?

Image

Dnes je jeden z hlavních symbolů svobody a rovnosti všech lidí v Americe otevřen pro turistické návštěvy po celý rok. Památník se nachází na National Mall ve Washingtonu a během jeho návštěvy můžete vidět další významné památky. Hned vedle této památky je slavný šumivý bazén. Přesné umístění: 2 Lincoln Memorial Circle, Washington, District of Columbia 20037, Spojené státy. Pokud nejste obeznámeni se Spojenými státy, víte, že stačí, když se dostanete do Washingtonu a zeptejte se kteréhokoliv místního, kde se nachází Lincolnův památník. Upozornění: odpoledne je příliš mnoho turistů. Pokud chcete plně zažít velikost památníku a nechat se osamocený svými myšlenkami, přijďte brzy ráno nebo po západu slunce. V noci je majestátní památník zvýrazněn a vypadá úplně jinak než den, jaksi záhadně.

Má každý rád Lincoln Memorial (WA)?

Image

Občané Ameriky jsou obzvláště citliví na historii svého státu a na významné osobnosti minulosti. Všichni žáci jsou vštípeni hlubokým smyslem pro vlastenectví a zvláštním postojem k politickým osobnostem. Abraham Lincoln (památník věnovaný jemu dlouho byl považován za jeden z nejvýznamnějších symbolů Washingtonu) je také pro jeho lidi jeden z zvláštních prezidentů, kteří významně přispěli k prosperitě jejich země. Nicméně, navzdory rozšířené lásce a úctě, zřejmě hlavní památka 16. státního manažera nepotěší každého. Lincolnův památník byl dvakrát podroben pokusům o atentát vandaly. Zadní stěna byla poprvé natřena a noha sochy byla podruhé podbarvena barvou. Osoby, které byly v těchto případech shledány vinnými, nemohly dostatečně vysvětlit motivy svých činů. Tyto incidenty otřásly veřejností, většina dobrých občanů Spojených států byla rozrušená a pobouřená. Památník je považován za jeden z národních symbolů a je oblíbený většinou obyvatel Washingtonu.

Zajímavé články

Rogovskaya Svetlana Ivanovna pakar dalam ginekologi

Lilia Gritsenko: biografi dan kreativiti

Rashid Karim, pereka pereka terkenal: biografi, kreativiti

Kuasa aneh Queen of Great Britain